Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Гвинтівська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04390334) був реорганізований і увійшов до складу Буринської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Історія села Гвинтове

Сотні років тому наша місцевість входила до великої території, яка називалась Диким полем. Територія була рідко заселена. Найближчим містом був Путивль, який перший раз згадується в літописах у 1146 році. Територія була вкрита дрімучими лісами та непрохідними болотами.

У 1688 році монахи Путивльського монастиря на Гвинтовому струмку, який бере свій початок з болота біля села Червоний Яр Конотопського району, побудували однокам’яний водяний млин. Від назви струмка і походить назва нашого села «Гвинтове». Після побудови водяного млина почалося інтенсивне заселення нашої місцевості. Цей млин був побудований там, де зараз розташована вулиця Дранівська. Одночасно біля млина був споруджений дерев’яний міст, через який проходив кінний транспорт по дорозі з Бурині на Конотоп. Першими оселями нашого села були землянки, потім стали будувати глинобитні хати, далі – лісні, а вже потім – дерев’яні.

Забудова проводилася там, де зараз знаходиться вулиця Горова. З цієї місцевості, яка височить над всією територією, добре проглядалися навколишні краєвиди. На захід йшов лісостеп, який інтенсивно розорювався кіньми та волами. На північному сході, за два кілометри від села, протікає річка Сейм, долина якої утворює сіножать площею до 1000 гектарів. Ця сіножать називається Красненською і був період, коли наше село тимчасово називалось Красенем (1825-1850 рр.). На півдні від села знаходиться Верзанська болотина. З південного сходу до села прилягає Охрімовський ліс, площа якого становить 450 га. Село розташоване в зоні полісся, лісостеп.

У роки Великої Вітчизняної війни наше село зазнало величезних матеріальних втрат, але найболючішим були людські. На фронтах війни проти фашистських загарбників билися 752 жителі, з них 444 чоловіки не повернулося додому, віддали своє життя за свободу і незалежність Батьківщини. В 1953 році в центрі села було споруджено пам’ятник воїнам, що загинули на фронтах війни.

За надзвичайно важких умов відбудовувалось сільське господарство. Відновив свою діяльність колгосп імені Петровського, а з 1959 року «Вперед до комунізму». У 1992 році з колгоспу утворили спілку селянських господарств «Нива», яку перейменували у 1995 році у акціонерно-пайове товариство «Нива». На сьогоднішній день АПТ «Нива» розпалося, землю розпаювали, а селяни отримали державні акти на землю, які здають в оренду.

На сьогодні на території сільської ради сільськогосподарські землі обробляються підприємцями різного виду власності.

До території Гвинтівської сільської ради входять такі села: с. Гвинтове, с. Нечаївка, с. Коновалове, с. Шевченкове. Станом на 01.01.2016 року на території сільської ради проживає 610 чоловік.

Населення займається вирощуванням польових культур та розведенням сільськогосподарських тварин.

У селі діє Гвинтівськмий НВК, в якому навчається 67 учнів.17 дітей відвідують дошкільний навчальний заклад. На жаль, село занепадає, бо немає робочих місць для молоді. Всі молоді люди виїжджають на заробітки, тому перспектива для розвитку села відсутня.


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *